osp

Zebranie Sprawozdawcze za 2008 rok.

Dnia 8.03.2009 roku w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku odbyło się zebranie sprawozdawcze, w zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:

• dh Andrzej Wyszogrodzki - V-ce Prezes Prezydium ZOW ZOSP RP woj. mazowieckiego,
  • dh Zbigniew Kamiński - Starosta Ostrowski,
  • bryg. Krzysztof Hoffmann Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Maz.,
  • Pani Krystyna Kacpura Burmistrz Miasta i Gminy Brok,
  • dh Bogumiła Wujek dyrektor Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych
  • dh Paweł Świderek Kierownik oddziału KRUS w Ostrowi Maz.,
  • Pan Kotowski Edward - Przewodniczący Rady Gminy w Broku,
  • Kierownik Posterunku Policji w Broku Andrzej Sadowski,
  • dh Jacek Frankowski,
  • dh Stefan Brzostek - Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Broku.

Zebranie rozpoczął prezes Andrzej Domasik, który powitał obecnych gości i przedstawił obecnym sprawozdanie z działalności Brokowskiej OSP za rok 2008 ( treść sprawozdania ), następnie zatwierdzono porządek zebrania, na przewodniczącego zebrania wybrano druha Zbigniewa Wójcickiego na protokolanta wybrano druhnę Teresę Szczechurę. Powołano Komisję Uchwał i Wniosków w składzie: dh Jacek Frankowski, dh Ewa Dawidczyk, dh Joanna Ciskowska.

Naczelnik Dariusz Brzostek przedstawił sprawozdanie z działalności OSP za rok 2008, sprawozdanie finansowe przedstawił dh Dariusz Ciskowski. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej dh Janusz Ziółkowski przedstawił sprawozdanie wraz z wnioskiem o absolutorium dla Zarządu OSP w Broku. Przedstawiono też  plan działania na rok 2009.

Dh Dariusz Ciskowski w imieniu Zarząd OSP przedłożył wniosek o nadanie statusu członka honorowego następującym członkom: Józef Maliszewski, Jan Ziółkowski, Witold Sutkowski, Janina Urbanowicz, Aleksandra Zdziarska, Helena Domasik.

Burmistrz Gminy Brok Krystyna Kacpura podziękował Staroście powiatu ostrowskiego za udział w zebraniu, odniosła się do działalności naszej organizacji i podkreśliła, że w ciągu roku z inicjatywy strażaków znacząco zmieniła swój wygląd strażnica, że dobrze układa się współpraca OSP z administracją samorządową, podziękowała strażakom za dotychczasową działalność i złożyła życzenia dalszego rozwoju.

Starosta powiatu ostrowskiego, dh Zbigniew Kamiński omówił inicjatywę mieszkańców powiatu dotyczącą ufundowania sztandarów dla KP PSP i Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP. Starosta podziękował za udział Brokowskich szkół w konkursie "Młodzież Zapobiega Pożarom", złożył naszej OSP życzenia dalszego pomyślnego rozwoju i dobrej działalności.

Dh Andrzej Wyszogrodzki złożył życzenia wszelkiej pomyślności z okazji dnia Kobiet i podziękował Brokowskim druhnom za zaangażowanie w działalności organizacji. Na zakończenie swojego wystąpienia dh Prezes poinformował zebranych, że Zarząd Powiatowy postanowił wystąpić o nadanie Złotego Znaku Związku dla Prezesa naszej OSP, dh Andrzeja Domasika.

Dh Krzysztof Hoffman zwrócił uwagę na wyjątkową intensywność pracy jednostek strażackich, w tym Brokowskiej OSP, która w wyjazdach do zdarzeń zajmuje pierwsze miejsce w powiecie, podziękował strażakom za aktywność i solidne wykonywanie, niejednokrotnie bardzo trudnych zadań.

Wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi OSP w Broku został przyjęty jednogłośnie, plan działalności i plan finansowy na rok bieżący zostały przyjęte, również jednogłośnie.

Dh Zbigniew Wójcicki poinformował, że Brokowskie szkoły wezmą w tym roku udział w konkursie plastycznym o tematyce strażackiej.

Podczas zebrania przyjęto następujące wnioski:

1. Wniosek o aktualizację odznaczeń dla członków OSP.
  2. Wniosek o przyznanie honorowego członkostwa.
  3. Wniosek o podwyższenie składki członkowskiej do 20 zł.
  4. Wniosek o wsparcie fundacji sztandarów.

Nasza OSP w 2008 roku uczestniczyła w 94 akcjach ratowniczych, w tym 20 wyjazdów poza teren gminy do gmin: Ostrów Mazowiecka, Małkinia, Nur, Zaręby Kościelne.
Zabezpieczaliśmy imprezy masowe: "Dni Broku", festyn "Przedsiębiorcy Dzieciom", zabawę "Sylwestrową".

Członkowie OSP wyróżnieni w okresie sprawozdawczym to: Waldemar Brzostek, Sławek Mindak, Adrian Mindak, Janusz Ziółkowski, Łukasz Ziółkowski, Andrzej Okrasa, Ryszard Pyśk, Zbigniew Wójcicki, Robert Kotowski, Jerzy Brzostek, Mateusz Derlatka, Grzegorz Olkowski, Jan Brzostek, Kazik Derlatka, Dariusz Brzostek.