27.04.2014

Wypadek w Broku

osp brokW dniu 26 kwietnia 2014 r. o godz. 815 w Broku na ul. Małkińskiej, kierowca samochód osobowego na łuku drogi wypadł z trasy i uderzył w słup ogrodzeniowy. Działanie straży polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe.
Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
W działaniach uczestniczył zastęp OSP Brok oraz zastęp JRG PSP.

16.02.2014

OTWP 2014 - etap gminny

W dniu 13 lutego 2014 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyły się eliminacje gminne XXXVII Ogónopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Dzieci i młodzież z naszej gminy rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych tj. grupa młodsza składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej oraz grupa starsza - uczniowie Publicznego Gimnazjum w Broku.

Ogółem do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Test składał się z 36 pytań dotyczących m.in. tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP, przyczyn powstawania i rozpowszechniania się pożarów, organizowania i przeprowadzania akcji ratowniczych, zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków, lasów, substancji niebezpiecznych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału powiatowego niżej wymienionych uczestników:

osp brokGrupa młodsza

1. Wójcicka Daria kl.V

2. Grabowski Marcin kl.IV

3. Madzelan Wiktoria kl.V

Grupa starsza

1. Zdankiewicz Patrycja kl.II

2. Derlatka Weronika kl. II

3. Leonik Jakub kl. III a

Skład jury:
1. Zbigniew Wójcicki - przewodniczący
2. Lidia Rosińska - sekretarz
3. Waldemar Brzostek - członek komisji
4. Łukasz Ziółkowski - członek komisji

Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już w marcu w Ostrowi Mazowieckiej.

04.02.2014

Zalana piwnica w budynku mieszkalnym

osp brokW dniu 04.02.2014 r. zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Botanicznej w Broku. Do zalania piwnicy doszło, w skutek pęknięcia rury wodociągowej.

W akcji udział brał samochód Mercedes 1222 GBA 2,5/16 - 6 strażaków, do usuwania wody z zalanej piwnicy została użyta pompa pływająca Niagara. Akcja pompowania wody trwała ponad godzinę.

12.01.2014

SPOTKANIE NOWOROCZNE STRAŻAKÓW

osp brok4 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brok. Uroczystość była okazją do podsumowania ubiegłorocznej pracy oraz złożenia noworocznych życzeń pomyślności w codziennej służbie.

Zebranych gości przywitał Prezes OSP w Broku dh Andrzej Domasik, w kilku słowach podsumowali miniony rok. Za trud i poświęcenie druhom dziękował Burmistrz Gminy Brok Marek Młyński.

Obaj w swoich krótkich przemówieniach podkreślali, jaką rolę, na co dzień spełniają strażacy ochotnicy.